Ağustos 2019

İLEM Bülten

Edeb / Adab Çalıştayı

Tarihin çeşitli dönemlerindeki edeb/adab anlayışını analitik bir çerçevede incelemek için araştırmacıları bir araya geldi.

Detaylı Bilgi

İLEM Eğitim Akademi Kampı

Üçüncü kademeye devam eden öğrencilerimiz için düzenlediğimiz Akademi Kampı, Birlik Vakfı Bursa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

Bayramlaşma

Çatı kuruluşumuz İLKE Vakfı’nın bayramlaşma merasiminde camiamızın gönüldaşlarıyla bir araya geldik.

Detaylı Bilgi

Marmara Üniversitesi Rektörüne Ziyaret

Başkanımız Süleyman Güder eşliğinde bir heyet ile Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar'ı ziyaret ederek Marmara Üniversitesi ile iş birliği yapılabilecek konularda istişarede bulundu.

Detaylı Bilgi

Kocaeli Üniversitesi Rektörüne Ziyaret

Başkanımız Süleyman Güder ile Yönetim Kurulu üyelerimiz İbrahim H. Üçer ve Taha Eğri, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Ahmet Küçük'ü ziyaret ederek yapılabilecek iş birlikleri ve ortak faaliyetler konusunda müzakerelerde bulundu.

Detaylı Bilgi

İDP'de Bu Ay

İslamcı Dergiler Projesi Ağustos ayında yeni Sözlü Tarih videosu, erişime açılan dergiler ve bir çok yenilikler ile çalışmalarına devam ediyor. Bu ay katalog ve sözlü tarih başlıklarının yanına İslamcı yayıncılığın serüvenini, dönüm noktalarını, iz bırakan şahsiyetlerini aktardığımız yeni web sayfamız zamantuneli.idp.org.tr ve Dijital ve matbu arşivde yer alan dergilerin tam listesinin yer aldığı envanter sistemi ets.idp.org.tr eklendi.

Detaylı Bilgi