GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Bilimsel Bilgi Kaynaklarının Stratejik Kullanımı Eğitimi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM)'nde lisansüstü ve doktora sonrası çalışmalarına devam eden tüm akademisyenlerin katılabileceği bilimsel bilgi kaynaklarının stratejik kullanımına yönelik bir eğitim düzenlenecektir. Bu eğitimde bilimsel bilgi kaynaklarının daha stratejik ve verimli kullanmaları noktasında katılımcıları bilgilendirmek amaçlanmaktadır.

Eğitim süresince ulusal ve uluslar arası akademik ve bilimsel performans değerlendirmeleri hakkında bilgi verildikten sonra, performans değerlendirme perspektifinde önemli bilgi kaynakları ve bu bilgi kaynaklarının kullanımına değinilecektir. Son olarak da interaktif uygulama örnekleri ile katılımcıların bilimsel bilgi kaynaklarının kullanımına dair bilgi ve becerilerinin artırılması öngörülmektedir.

Dr. Metin TUNÇ tarafından yürütülecek olan eğitim 26 Ocak Cumartesi günü sat 14.00-16.00 saatleri arasında İLEM'de gerçekleştirilecektir. Kontenjanı sınırlı olan eğitime yüksek lisans-doktora düzeyinde çalışmalarını yürüten tüm akademisyenler kayıt yaptırarak katılabilirler.

Dr. Metin Tunç Kimdir?

Dr. Metin Tunç, Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu, Tıbbi Dokümantasyon ve Enformasyon Ön Lisans; Hacettepe Üniversitesi, Dokümantasyon ve Enformasyon Bölümü Lisans; Marmara Üniversitesi, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans ve son olarak aynı bölümde Doktora programlarını başarı ile tamamlamıştır. Halihazırda Mikro Bilgi Kayıt ve Dağıtım A.Ş. bünyesinde projeler ve yurt dışı satışlar sorumlusu direktörlüğü görevi kapsamında birçok kuruma danışmanlık hizmeti vererek devam etmektedir. Ayrıca başta Marmara Üniversitesi olmak üzere birden çok üniversite ile akademik çalışmalar sürdürmektedir.