Akademik Referans Programları Eğitimi

Eğitimci : Ümit Güneş

Akademik araştırmalar yapılırken pek çok kaynakla karşılaşılmaktadır. Ancak kaynakların kayıt altına alımı, referans olarak kullanımı, arşivlenmesi ve organize edilmesi araştırmacılar için sıkıntı oluşturmakta ve çalışmaları yavaşlatmaktadır.

Lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacılara yönelik olarak, akademik bir metin oluştururken araştırma sürecini hızlandırmak, referansların toplanması ve tasnifini kolaylaştırmak amacı ile 23 Kasım 2016 Perşembe günü Akademik Referans Programları Eğitimi düzenlenecektir. Bu amaç doğrultusunda eğitim, dijital kütüphane oluşturma ve bunları farklı kişilerle paylaşma imkanı sağlayan Zotero ve Atlas.ti programları odaklı gerçekleştirilecektir.

Ümit Güneş tarafından verilecek olan eğitimin sonunda katılımcılar, online veri tabanlarını kullanma, kolay bibliyografya oluşturma, kaynakları arşivleme ve organize etme, referans programlarına kaydetme ve metin yazımında farklı referans sitillerini etkili bir şekilde kullanabilme konusunda yetkinlik kazanacaktır.Tarih Saat Yer
23 Kasım 2017 18:00 İlmi Etüdler Derneği