GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

23 Mayıs 20187. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Katılım Çağrısı

7. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) 9-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Burdur’da gerçekleştirilecektir. Kongre bu yıl İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenmektedir.

İlki 2012 yılında Konya’da olmak üzere sırasıyla Bursa, Sakarya, Kütahya, Isparta ve Muş’ta gerçekleştirilen TLÇK, lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların, ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân ve zemin sağlamak, Türkiye’de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yaklaşımları teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Bu çerçevede, genç akademisyenlere çok yönlü bir iletişim ve tecrübe aktarımı imkânı yaratılarak, genç akademisyenlerin çalışmalarının zenginleştirilmesi ve akademik dolaşıma sokulması amaçlanmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sunmak kongrenin temel hedefleri arasındadır.

Burdur’da gerçekleştirilecek 7. TLÇK’da Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk, İktisat, İlahiyat, İletişim, İşletme, Mimarlık & Şehircilik, Psikoloji, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler alanlarında oluşturulan alt konu başlıklarında bildiriler kabul edilecektir. Bu disiplinler kapsamında belirlenen oturum başlıkları diğer detaylarla birlikte kongre internet sitesinde ilan edilmiştir.

Kongreye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yıl içerisinde tamamlamış olan araştırmacılar başvurabilirler. Gönderilen özetler ve bildiriler alanında uzman hakemler tarafından değerlendirildikten sonra kabul edilmektedir. Katılımcıların konaklamaları organizasyon kapsamında karşılanacaktır.

Kongre sonrasında seçilmiş bildiriler “TLÇK Bildiriler Kitabı”nda yayımlanacaktır (Önceki bildiriler kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz). Bilimsel disiplini gözeterek nitelikli çalışmalar ortaya koymayı arzulayan tüm lisansüstü öğrencilerini değerli çalışmalarıyla kongrede yer almaya davet etmekteyiz.

Kongre hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.tlck.org.tr sitesini ziyaret edebilir, sorularınız ve bilgi almak için bilgi@tlck.org.tr adresine başvurabilirsiniz.

30 Kasım 2017 – Son Özet Gönderim Tarihi
31 Aralık 2017– Kabul Edilen Özetlerin İlanı
28 Şubat 2018 – Tam Metinlerin Son Gönderim Tarihi
30 Mart 2018 – Kabul Edilen Bildirilerin İlanı
15 Nisan 2018 – Kongre Programının İlanı
9 - 12 Mayıs 2018 – Kongrenin Düzenlenme Tarihi