GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

6. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, Muş

6. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresine 10-13 Mayıs arasında Muş Alpaslan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Kongre, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Halil Üçer ve Yrd. Doç. Dr. İshak Arslan‘ın konuşmacı olarak katılacağı “Geçmişle Gelecek Arasında İslam Düşünce Tarihi” konulu paneliyle 10 Mayıs Çarşamba Saat 14.00’te başlayacak.

32 Oturumda 130 Bildiri Sunulacak

2012 yılından bu yana Konya, Bursa, Sakarya, Kütahya ve Isparta’da düzenlenen Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK)  bu yıl 10-13 Mayıs 2017 tarihlerinde İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Muş Alparslan Üniversitesi iş birliğiyle Muş’ta gerçekleştirilecek.

Lisansüstü çalışmalara nitelik ve özgün içerik kazandırılmasında katkı sağlayan kongre, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden yüzlerce akademisyeni bir araya getirerek ülkemizdeki akademik üretime büyük katkı sunmaktadır. 130 Bildirinin sunulacağı kongreye 12 farklı disiplinden akademisyenler katılacak.

İLEM Eğitim Programı Öğrencileri Kongrede

Her yıl sosyal bilimlerin birçok alanından araştırmacılar ve lisansüstü eğitimine devam eden öğrencilerin katıldığı kongreye, İLEM Eğitim Programı kapsamında üçüncü yılını tamamlamış 18 kademe öğrencisi bildirileriyle katkı sağlayacak.

Kongre iki gün boyunca devam edecek oturumlardan sonra 13 Mayıs Cumartesi günü Bitlis-Ahlat-Tatvan gezisiyle sona erecek. 

 

Program Kitapçığı

Özet Kitapçığı

Tarih Başlangıç Bitiş Yer
10 Mayıs 2017 Muş Alparslan Üniversitesi
13 Mayıs 2017 Muş Alparslan Üniversitesi