E-Bülten Kaydı

Academic Writing Eğitimi
  • Eğitimci : Zehra Haliloğlu
  • Yer : İLEM
  • Başlangıç : 21 Nisan 2017 Cuma - 18:30
  • Bitiş : 06 Mayıs 2017 Cumartesi - 21:30
  • Son Başvuru : 14 Nisan 2017 Cuma
-   A   +

İLEM tarafından lisansüstü araştırmacılara yönelik olarak 21 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında, Zehra Haliloğlu yürütücülüğünde, on sekiz saatlik Academic Writing Eğitimi düzenlenecektir. Eğitimde katılımcılar ile akademik kelime çalışması yapılacak olup, İngilizce makale yazımının temel aşamaları gösterilecektir. Eğitim kapsamında taslak çıkarma, alıntı yapma, özet ve paragraf yazım çalışmaları yapılacak; aynı zamanda essay yazımında gerekli olan bilgiler katılımcılar ile paylaşılacaktır. Üç haftalık eğitim sonunda katılımcılardan sınıf içi yazma etkinliklerinin yanı sıra 2-3 sayfalık bir essay yazmaları istenecektir.

 

Son başvuru tarihi 14 Nisan olan Academic Writing Eğitimi’ne başvuruda bulunmak için başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

 

Katılım Şartları ve Notlar:

 

- Eğitime lisansüstü öğrencileri başvurabilir.

- Eğitim 15 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmıştır.

- Eğitim ücreti her katılımcı için 100 liradır.

- Katılımcıların 60 ve üstü YDS puanı olması gerekmektedir. (IELTS, TOFEL, proficiency sınavlarının puanını bildirmek isteyen katılımcılar ayrıca belirtebilirler.)

- Eğitim kapsamında katılımcılardan düzenli, aktif katılım ve ödev takibi beklenmektedir.

- Her hafta yazma pratiği yapılacaktır.

- Eğitim sonunda katılımcılardan 2-3 sayfalık bir İngilizce bir essay ödevi hazırlamaları beklenmektedir. Ödevle ilgili detaylar eğitmen tarafından duyurulacaktır.

Başvuru için Tıklayınız

Eğitim İçeriği için Tıklayınız

İLEM - İlmi Etüdler Derneği

TARAFINDAN HOST EDİLMEKTEDİR.