E-Bülten Kaydı

Akademik Yazım ve Sunum Yöntemleri Eğitimi
  • Eğitimci : Asiye Kakırman Yıldız
  • Yer : İLEM Konferans Salonu
  • Başlangıç : 30 Ocak 2016 Cumartesi - 09:00
  • Son Başvuru : 24 Ocak 2016 Pazar
-   A   +

İLEM' de akademisyen ve lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacılara yönelik olarak ‘’Akademik Yazım ve Sunum Yöntemleri Eğitimi’’ düzenlenecektir.

Bu eğitimi ile araştırmacılara akademik bir tez, makale, bildiri veya book review gibi yazınsal ürün verme sürecinin yazım öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken temel başlıklar çerçevesinde anlatılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla özgün bir araştırma konusu belirleme, literatür taraması yöntemleri, kaynakların analizi, yorumlanması ve raporlama aşamaları anlatılacaktır. Bununla birlikte nitelikli ve başarılı bir book review, makale, bildiri ya da tez nasıl yazılır soruna cevap aranacaktır. Böylece katılımcıların sistemli çalışma tekniklerini öğrenmesi, bunun yanı sıra nitelikli, özgün bilimsel ürünler ortaya koymalarına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Asiye Kakırman Yıldız tarafından verilecek olan eğitim 30 Ocak 2016 Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında İLEM’ de gerçekleşecektir. Katılımcıların 24 Ocak 2016 tarihine kadar buradan ulaşılacak formu doldurmaları gerekmektedir.

İLEM - İlmi Etüdler Derneği

TARAFINDAN HOST EDİLMEKTEDİR.