E-Bülten Kaydı

Bilimsel Bilgi Kaynakları ve Referans Programlarının Stratejik Kullanımı
  • Eğitimci : Ümit Güneş
  • Yer : İlem
  • Başlangıç : 12 Ocak 2016 Salı - 18:00
  • Bitiş : 12 Ocak 2016 Salı - 21:00
  • Son Başvuru : 11 Ocak 2016 Pazartesi
-   A   +

Bilimsel araştırma ve literatür taramaları sırasında başvurulan veri tabanlarının genel yapısı ve farklı alanlarda etkili şekilde nasıl kullanılabileceği hakkında katılımcıların bilgilendirileceği bu eğitim kapmasında veri tabanları içerisinde en zengin içerik ve sisteme sahip olan Web of Science üzerinden elde edilen verilerin kullanım ve analiz yöntemleri gösterilecektir. Bunun yanı sıra katılımcılara Akademik bir metin oluşturulurken referansların toplanması ve tasnifini kolaylaştıran, dijital kütüphane oluşturma ve bunları farklı kişilerle paylaşma imkanı sağlayan EndNote, Zotero, Mendeley, Atlas.ti ve Citavi  programları tanıtılarak Zotero programının kullanımı uygulamalı şekilde gösterilecektir.

Eğitim sonunda katılımcılar, veri tabanlarının kullanımı, verilerin analizi konusunda yetkinlik kazanacak, kaynakları kolayca referans programlarına kaydetme ve metin yazımında farklı referans sitillerini etkili bir şekilde kullanabileceklerdir.

Ümit Güneş tarafından verilecek olan eğitim 12 Ocak 2016 Salı günü 18.00-21.00 saatleri arasında İLEM’de gerçekleşecektir. Katılımcıların linkteki formunu doldurmaları gerekmektedir. Katılımcıların eğitimde bilgisayar getirmeleri ve Zotero Programını buradan bilgisayarına indirmiş olmaları gerekmektedir.

İLEM - İlmi Etüdler Derneği

TARAFINDAN HOST EDİLMEKTEDİR.